Korporatsioon Indla

Sõnasse kindlust, teosse ausust, kodule armastust!


Tegevus

Korporatsioon Indla on kõikide teiste akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonidega sarnane selles mõttes, et siin toimub kogu aeg midagi. Igal nädalal on koosolek, rebastund, cantustund ning tantsutund. Lisaks sisustavad indlaensiste elu mitmed toredad ettevõtmised nii isekeskis kui ka koos teiste akadeemiliste organisatsioonidega. Meie tegemistel saad silma peal hoida ka Instagramis ja Facebookis, mille leiad lehe üleval paremal nurgas olevatel ikoonidel klikates.

Teeõhtud

Teeõhtu (2015)

Teeõhtu (2015)

Akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide ringkonnas teatakse korp! Indlat meie traditsiooniliste teeõhtute järgi. Korp! Indla teeõhtute traditsioon pärineb 1997. aasta sügissemestrist, kui teeõhtute nime all hakati korraldama seltskondlikke koosviibimisi eesmärgiga edendada akadeemilist suhtlust. Teeõhtud toimuvad kaks korda semestris ja nende olulisimaks osaks on ettekanne mõnel huvitaval teemal, räägitud on näiteks Mehhikost, maavälisest elust, skvottimisest, kõhutantsust, teatrist ja seto rahvamuusikast.

Pudruhommik (2011 sügis)

Ühine hommikusöök kommersil (2011)

Kommerss

Korp! Indla kõige olulisemaks tähtpäevaks on aga kommerss. Kommerss on kaks korda aastas, sügisel ja kevadel, toimuv traditsiooniline aastapäeva tähistamine. Sügisel toimub kommerss korp! Indla asutamise mõtte auks 24. oktoobri läheduses ja kevadel, 7. märtsi paiku tähistame korp! Indla asutamist.

Volbrirongkäik (2006)

Indlaensised volbrirongkäigus Toomemäele minemas (2006)

Volber

Aprilli viimasel päeval tähistavad akadeemilised üliõpilasorganisatsioonid volbrit. Toimub akadeemiliste organisatsioonide rongkäik ja üheks päevaks antakse võim Tartu linna tudengitele. Keskööst avatakse korporatsioonide ja seltside uksed. Kõik akadeemilised üliõpilasorganisatsioonid on selle puhul ette valmistanud mitmeid esinemisi, näiteks mõne lühikese teatritüki või laulu, kindlasti saab aga volbri ajal väga palju tantsida. Oleme volbrit pidanud nii isekeskis kui ka koos mõne teise akadeemilise organisatsiooniga.

Korp! Indla koor laulupeol (2014) Endrik Kriisa (Sakala)

Korp! Indla koor laulupeol (2014)

Koor

Korp! Indlal on ka oma laulukoor, mis esineb nii väiksematel kui suurematel üritustel. Näiteks oleme laulnud korp! Indla aastapäevade raames ning jõulupidudel. Suurematest ettevõtmistest tasub mainida osalemist laulupeol aastatel 2004, 2009 ja 2014, XVI Gaudeamusel Leedus 2011 ning Tartus 2013. ja 2014. aasta Popkooripeol. 2014. a sügissemestril osalesime ka Tartus Vanemuise kontserdimajas naislaulupäeval ning 2015. a kevadsemestril osaleti vaimulikul laulupeol ja järjekordsel Popkooripeol. Koori dirigent on Roosi Rõõmusaare.

Korporantide Tartu tuur

Korporantid Tartu (2015 sügis)

Korporantide Tartu tuur (2015)

Vaieldamatult kuulub vilka tudengielu juurde ka pisut teistsugune akadeemiline maastik: korporatsioonid ja seltsid. Iga sügissemestri alguses teevad korp! Indla liikmed  Tartu Ülikooli rebasenädala juurde kuuluva ringkäigu nimega Korporantide Tartu, et lubada pilku heita selle maailma siseellu, mida muidu näeb vaid tänavapildis, kui mõni tekkel mööda vihiseb või kui erakordsetes värvides lipud mõnel hoonel lehvivad. Kohtume Tartu Ülikooli peahoone ees ning seejärel külastame mõnda akadeemilist organisatsiooni, nii meestele kui ka naistele, nii korporatsioone kui ka seltse. Saate aimu, mille põnevaga organiseerunud tudengid tegelevad ja mida tudengiorganisatsioonid endast kujutavad. Tuur lõppeb korp! Indla konvendis tee ja suupistetega. Tuuril osalemiseks ei pea olema esmakursuslane. Täpsem tuuri toimumise aeg ilmub sotsiaalmeediasse ja kodulehele enne tuuri toimumist. Otsi meid kirsipruunide teklite järgi!